سال نود و هفت « سال حمایت از کالای ایرانی »
يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧
مدیر کل دفتر

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده
سرکار خانم محمدلو


سایت های مرتبط

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 135756
 بازدید امروز : 7
 کل بازدید : 270359
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/4062
آب و هوا
  • مدیران دستگاه‌های اداری به نقش بانوان در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی اهمیت داده و در برنامه‌ها ورود پیدا کنند.
    مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری : مدیران دستگاه‌های اداری به نقش بانوان در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی اهمیت داده و در برنامه‌ها ورود پیدا کنند.

  • تشکیل کمیته زنان دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی سال 95
    واگذاری مسئولیت کمیته زنان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی به دفتر امور بانوان و خانواده استانداری

  • 3000 نفر از خانواده های خلخالی سالروز ازدواج حضرت محمد (ص) و خدیجه (س) را گرامی داشتند.
    3000 نفر از خانواده های خلخالی سالروز ازدواج حضرت محمد (ص) و خدیجه (س) را گرامی داشتند

اخبار > اقدامات فرهنگی از درون خانواده‌ها آغاز شود


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل

اقدامات فرهنگی از درون خانواده‌ها آغاز شود

فریبا محمدلو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: دفتر امور بانوان و خانواده استانداری برای پیشبرد اهداف در چند محور کار خود را انجام می‌دهد که سازماندهی و هماهنگ‌سازی امور زنان با راهبری کار گروه تخصصی بانوان و خانواده، از جمله مهمترین ابزارهای لازم دفتر امور بانوان می‌باشد و در این زمینه 7 کار‌گروه و 27 مصوبه اجرا و عملیاتی شده است.

وی افزود: در سطح استان نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها در رابطه با مباحث امور بانوان انجام می‌گردد و گزارشات به صورت مستمر از دستگاه‌ها اخذ شده و به مراجع ذی‌ربط ارسال می‌شوند و این موارد در در برنامه‌‌ریزی‌های دفتر امور بانوان و خانواده استانداری نیز مورد اجرا و استفاده قرار می‌گیرد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل تصریح کرد: در تلاش برای برقراری ارتقای آگاهی عمومی بانوان در خصوص مسائل مختلف دینی، فرهنگی و اجتماعی و به فعلیت درآوردن استعدادها و خلاقیت‌های هنری و مذهبی بانوان هستیم و با استفاده از ظرفیت و پتانسیل‌های موجود که در سازمان‌ها و دستگاه‌های متولی وجود دارد، شناسایی و معرفی اندیشمندان و نخبگان و فعالان حوزه‌های فرهنگی بانوان در جهت جلب مشارکت و همکاری متخصصان دراجرای برنامه‌های موضوعی و عمومی انجام می‌پذیرد.

محمدلو با بیان این که در این زمینه‌ها 11 مورد نشست‌ فرهنگی با موضوعات مختلف فرهنگی و اجتماعی برگزار شده است خاطرنشان کرد: در طول سال در خصوص تهاجمات فرهنگی و ارائه راهکارهای مقابله خانواده با آنها، هم‌اندیشی فرهنگی با جوانان و دانشجویان و فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی در بین خانوده‌ها برنامه‌های متنوعی برگزار شده است.

وی از اجرای اقدامات مختلف فرهنگی در راستای توسعه فرهنگ حجاب و عفاف خبر داد و افزود: در هفته حجاب و عفاف جلسات هماهنگی دستگاه‌های مختلف اجرایی در دفتر امور بانوان و خانواده استانداری برگزار گردید و تقسیم وظایف بین دستگاه‌های متولی و ذی‌ربط جهت ایجاد هماهنگی و عدم تداخل در کارها و وظایف انجام پذیرفت.

 مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: به مناسبت هفته حجاب برنامه‌های متنوع ورزشی، نشست‌های فرهنگی، نشست تخصصی در راستای توسعه فرهنگ حجاب و عفاف و دعوت از بسیجیان شاغل ادارات برگزار گردید و برای گسترش و تأثیرگذاری اقدامات فرهنگی، نباید این اقدامات را معطوف به زمان خاصی دانست و باید به صورت مستمر و در طول سال برنامه‌ریزی و انجام گردد.

محمدلو با اشاره به اینکه اقدامات فرهنگی نتیجه زودبازده ندارند و نباید انتظار داشت که با اجرای یک برنامه فرهنگی در همان مقطع زمانی شاهد به بار نشستن زحمات باشیم افزود:  بنیان و اساس اقدامات فرهنگی شروع از خانواده‌ها است و اگر در خانواده‌ها فرهنگ‌سازی و آموزش‌های لازم انجام شود گسترش و بسترسازی مسائل فرهنگی به شکل مطلوبی انجام خواهد شد.

وی با بیان این که بایستی برنامه‌های فرهنگی از حالت کلیشه‌ای خود خارج شده و متولیان امر در هر حوزه‌ای که فعالیت می‌کنند خود را به‌عنوان الگو نشان دهند خاطرنشان کرد: زمانی که در راستای گسترش و تعمیق فرهنگ دینی نشست‌های تخصصی برگزار می‌شود، اجرای این نشست‌ها تنها شامل زنان شاغل نگردد و برنامه‌ها معطوف به عموم خانواده‌ها مخصوصا اولیا و مربیان نیز باشد.

 


٠٩:٤٦ - 1396/02/10    /    شماره : ٢٤٠٥٤    /    تعداد نمایش : ١٠٦خروج
نظرسنجی
میزان رضایتمندی شما از عملکرد سایت

خوب
متوسط
ضعیف

تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری اردبیل می باشد.