سال نود و نه «سال جهش تولید»
چهارشنبه ١٤ خرداد ١٣٩٩
اخبار > جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان با حضور معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در اردبیل برگزار گردید.


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل

جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان با حضور معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در اردبیل برگزار گردید.

معصومه ابتکار شامگاه شنبه  مورخ 26/5/98 در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اردبیل افزود: به دلایلی زنان در بهره مندی از بسیاری از خدمات عقب مانده اند ولی در برنامه ششم توسعه روش ها و اهدافی برای جبران آن پیش بینی شده است.
وی مصداق عدالت سیاسی را مشارکت در تعیین سرنوشت، مصداق عدالت اقتصادی خلق ثروت و عدالت جنسیتی را از مصادیق عدالت اجتماعی برشمرد و بیان کرد: در زمینه تحقق عدالت اجتماعی در کشور هنوز خلا مشاهده می شود و نیاز به کار بیشتری است.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به موفقیت زنان در بحث آموزش و بویژه آموزش عالی در سال های اخیر افزود: با این حال در خیلی از زمینه ها عقب ماندگی داریم و تاثیر آن را در آسیب های اجتماعی و خانواده و به خصوص در توسعه اجتماعی می بینیم.
وی همچنین عدالت را مفهومی چندوجهی دانسته و با بیان این که تحقق عدالت از جمله آرمان های نگاه انقلابی و ولایی در ایران است، اظهار کرد: دولت قصد کار و تلاش برای مردم بر مبنای عدالت و باورهای دینی را دارد.
ابتکار با اشاره به محور بودن ارزش های دینی و الگوی توسعه اسلامی در همه برنامه های توسعه کشور اظهار داشت: بر این اساس لازم است که ما برای تحکیم نهاد خانواده و نیز زنان کار کرده و زمینه حضور زنان را در فضاهای ورزشی و تفریحی مناسب سازی شده فراهم کنیم.
وی از کاهش دختران بازمانده از تحصیل به زیر چهار درصد خبر داد و گفت: باید تلاش کنیم که این آمار به صفر برسد چون تحصیل از حقوق اولیه و ابتدایی یک فرد محسوب می شود و عدالت اجتماعی در این عرصه باید محقق شود.

وی یادآور شد: دختران ایرانی از هوش و توانمندی‌های مثال زدنی برخوردار هستند و مطمئنا با فراهم کردن شرایط مناسب آموزشی پوشش تحصیلی مطلوبی را شاهد خواهیم شد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده عدالت را یک مقوله چند وجهی دانست که ریشه در باورهای دینی و اعتقادی داشته و در قانون اساسی نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

وی از طرح‌های توان افزایی زنان روستایی با بهره گیری از صندوق اعتبار بانوان و ارائه تسهیلات ویژه خبر داد و یادآور شد: باید در سال‌های آتی حرکت خود را برای بهبود شاخص‌های عدالت در سطح استانی و ملی تداوم بخشیده و با رفع موانع سرعت اقدامات مورد نیاز در این بخش را افزایش دهیم.

در پایان جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی، در حضور مسئولان دستگاه‌های مختلف اجرایی استان اردبیل از سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان اردبیل  رونمایی شد.


١٢:٢٣ - 1398/06/03    /    شماره : ٣١٩٢٧    /    تعداد نمایش : ١٠٦خروج
نظرسنجی
میزان رضایتمندی شما از عملکرد سایت

خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 93680
 بازدید امروز : 37
 کل بازدید : 297041
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/3125
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری اردبیل می باشد.