سال نود و نه «سال جهش تولید»
چهارشنبه ١٤ خرداد ١٣٩٩
اخبار > حمایت از حقوق کودکان وظیفه فرا دستگاهی است


  چاپ        ارسال به دوست

معاون وزیر دادگستری:

حمایت از حقوق کودکان وظیفه فرا دستگاهی است

محمود عباسی روز یکشنبه در هشتمین کنفرانس تخصصی حقوق کودک در اردبیل افزود: حقوق کودک در جامعه ما حقوق بومی و فرهنگی بوده و باید برای تحقق آن تلاش کنیم.

وی بیان کرد: حقوق کودکان در دین و روایات دینی و اسلامی ما به طور واضح سفارش شده که کنوانسیون حقوق کودک در سطح بین المللی این حقوق را فقط دسته بندی ارائه کرده است.

معاون وزیر دادگستری تصریح کرد: کودکان دارای کرامت انسانی و حقوق اجتماعی هستند و باید از ضایع شدن این حق کودک توسط والدین و یا افراد دیگر در جامعه جلوگیری شود.

عباسی ادامه داد : کودکان حق دارند در خانواده و یا شبه خانواده زندگی کرده و از امنیت و آرامش روانی و فیزیکی بهره مند باشند.

وی گفت: برای کودکان بی سرپرست هم باید تلاش کنیم با رفع مشکلات مربوطه زمینه فرزندخواندگی و حضور این کودکان در کانون های شبه خانواده را فراهم کنیم.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک احصا چالش های اساسی کودکان در استان ها را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید با شناسایی مشکلات و موانع حضور کودکان در عرصه های تحصیل ، تفریح و حضور اجتماعی مقدمات لازم برای رفع این مشکلات توسط دستگاه های مختلف اجرایی شود.

وی توان افزایی ، حمایت و آگاهسازی والدین از وظایف خود در خصوص مراقبت از فرزندان را ضروری دانست و بر برگزاری دوره های آموزشی و اطلاع رسانی تاکید کرد.

عباسی بیان کرد: برای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در این زمینه استفاده از ظرفیت سمن ها نیر موثر بوده و در بسیاری مواقع موفق عمل کرده است.

وی هم افزایی بین دستگاه ها در این خصوص را ضروری دانست و گفت: همه دستگاه ها باید با یک نگاه همگرایانه و به صحنه آوردن تشکل ها برای دستیابی به هدف کاهش آسیب های کودکان تلاش کنند.


١٣:٤٦ - 1398/06/12    /    شماره : ٣٢٠٢٩    /    تعداد نمایش : ١١٣خروج
نظرسنجی
میزان رضایتمندی شما از عملکرد سایت

خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 93677
 بازدید امروز : 34
 کل بازدید : 297038
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1563
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری اردبیل می باشد.